نتایج جستجو برای عبارت :

بچه ی معلول

پر پرواز :موضوع کلی درس به خود شناسی یا همان انسان شناسی اشاره دارد.
اصلی ترین هدف زندگی تقرب و نزدیکی به خداوند است.
سرمایه های اصلی انسان برای حرکت به سمت هدف:
قدرت تفکر و تعلق
قدرت انتخاب و اختیار
سرشت خدا اشنا
گرایش انسان به خیر و نیکی
نفس لوامه یا همان وجدان
هدایتگران الهی
تدبر
ایه 58 سوره مائده :دوری از جهل و نادانی
آیه 10 سوره ملک: تشخیص راه درست از غلط
سرمایه عقل علت و رسیدن به مسیر درست و رستگاری معلول است.
غفلت علت و دوری و فراموشی یاد
علی صدر: در شهر خرو تعداد ۱۰ خانواده دارای ۲ معلول و تحت پوشش بهزیستی هست که علاوه بر حقوق مستمری از سایر خدمات همچون بسته های معیشتی، درمان و ... برخوردارند که شورای اسلامی و شهرداری در حال پیگیری هستند تا هرچه زودتر مشکل واگذاری زمین از طرف مسکن و شهرسازی برطرف گردد تا این ۱۰ خانوار دارای ۲ معلول شهر خرو هم خانه دار شوند/پیام‌خرو
پ ن : رئیس اداره بهزیستی درباره راه حل رفع مشکل حال حاضر منزل این خانواده و خطرات فعلی این خانواده سکوت کرده است /
غم های پدر ،، دستهای خالی ،،ماه مهر ،، 120دانش آموز معلول همچنان منتظر دستان با سخاوت شما هستند 

*6655*10060#
شماره کارت : 
6037991199539002
آدرس : آران و بیدگل خیابان  زینبیه ، خیابان ملا محمد علی آرانی ( انجمن معلولین سوره صبح )
#خیریه # سوره_صبح #معلولین

خاطره کتابخوان معلول
خاطره کتابخوان معلول

خاطره کتابخوان معلولدیدی بعضی وقتا هرکاری می‌کنی حالِ دلت خوب بشو نیست؟!با چند تا دوستی که معمولا با اونا بودی حس خوب داشتی، این ‌ور اونور میری، حالت خوب نمیشه…موسیقی مورد علاقه‌ات رو گوش میدی، نوچ‌…بازم خوب نمیشه…تفریح و سفر میری…میبینی نه، مث اینکه باز کارساز نیست…اما یهو یکی میاد یه کتابِ مشتی بهت میده… و انگار پرتت می‌کنه وسط بهشت!میری تو کتاب و نمی خوای از توش در بیای!اصلا تا حالِ دل
«بذار بهت بگم. من صبح که از خواب پا می‌شم، دلم می‌خواد کسی نباشه باهام حرف بزنه. می‌خوام از خونه که می‌رم بیرون، کسی منتظر نباشه برگردم. دل کسی تنگ نشه واسم. کسی منو نخواد.»
کنعان
مانی حقیقی، اصغر فرهادی
.
گاهی فکر می‌کنم اگر شب، ساعت از ده رد شود و مامان زنگ نزند و خبر نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد. اگر داد نزند که زودتر برگردم خانه، چه‌کار می‌کنم. اگر عصبانی نشود که چرا نگفته‌‌ام کجا می‌روم، تا کِی بیرون می‌مانم. اگر کسی منتظرم نباشد، تبدیل
تاریک
علت، معلول، منطق، قرارداد، فیزیک. هر چیزی که یک زمانی آن‌قدر در آن دست و پا می‌زنم که به خیالم می‌آید دنیا را بر اساس همان‌ها چیده‌اند. اما یک وقت‌هایی خواسته‌های انسان با زیر پا گذاشتن همین‌ها برآورده می‌شود. ولی مگر می‌شود که که علت و معلول و این‌ها نقض شوند؟! نه، نمی‌شود...
خاکستری
بعضی اتفاقات توجیه منطقی دارند، اما احتمال رخ‌داد آن پایین است. اگر خواسته‌های آدم احتمالش پایین باشد آن‌را ناممکن می‌نامد. سوال این‌جاست که هم
در این مقاله از بخش بازسازی ساختمان کارویس نگاهی داریم به یکی دیگر از تجربیات تیم بازسازی برای یک فرد معلول و بازسازی خانه و اتاق خواب آن.همانطور که می دانید راه رفتن یکی از نعمت های بسیار بزرگی که خدا به ما هدیه داده است اما آیا می دانیم که افراد معلوم در خانه خود دچار چه نوع مشکلاتی هستند؟ باید گفت یک فرد معلول در بخش های مختلف خانه خود دچار چالش های فراوانی است که با یک بازسازی حرفه ای می تواند از پس این چالش ها بر بیاید و زندگی راحتر و بهتر
بسم الله الرحمن الرحیم 
پیروز خواهیم شد
بزرگ ترین راز موفقیت و خوشبختی انسانهای مشهور در طول تاریخ داشتن انگیزه قوی می باشد...داشتن جسم معلول هیچ وقت دلیل شکست نیست...
شیعه برین اعتقاد است که هر کسی که به دنیا می آید با روحی کامل بدنیا می آید.و‌ کامل بودن روح قدرت جبران تمام نقاط ضعف جسم را دارد.
در واقع اگر یک شخص معلول جسمی در یک مسابقه ورزشی موفق نشود باید خودش را ملامت کند
شخصی که معلولیت جسمی دارد
اگر در رسیدن به هدفتان انگیزه کافی داشته ب
لعنت به شهوت... اخه یک آدم معلول با مشکلات جسمی که دارم چی به داشتن شهوت... خیلی سخته بتونم خودمو کنترل کنم....
این یک نیاز تحقیرآمیز برای آدم های معلول ِ که بیشتر عذاب بکشند بابت معلولیت شون... 
آدمی که همیشه درد داره و زجر میکشه چی به شهوت فقط میخواهی بیشتر عذابم بدی؟ 
کمک کردن به فرزند معلول در خانواده بسیار مهم است. میلیون ها نفر وجود دارند که دارای معلولیت های متنوعی هستند.
به همین دلیل افراد زیادی وجود دارند که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شان معلول هستند.
در حالیکه معلولیت تقریبا یک مورد رایجی است، ولی افراد معلول با چالش های متنوعی مواجه هستند.
افرادی از خانواده که دوست دارند از خویشاوندانشان حمایت کنند، ممکن است با یک سری چالش هایی مواجه باشند.
شما به دلیل داشتن شناخت محدود، برای حمایت فیزیکی و ع
کمک کردن به فرزند معلول در خانواده بسیار مهم است. میلیون ها نفر وجود دارند که دارای معلولیت های متنوعی هستند.
به همین دلیل افراد زیادی وجود دارند که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شان معلول هستند.
در حالیکه معلولیت تقریبا یک مورد رایجی است، ولی افراد معلول با چالش های متنوعی مواجه هستند.
افرادی از خانواده که دوست دارند از خویشاوندانشان حمایت کنند، ممکن است با یک سری چالش هایی مواجه باشند.
شما به دلیل داشتن شناخت محدود، برای حمایت فیزیکی و ع
ﺑﺎ ﻧﺎﺑﻨﺎ ﻣﺸود ﺁﻫﻨ ﻮﺵ ﺮﺩ،ﺑﺎ ﺮ ﻭ ﻻﻝ ﻣﺸود ﺷﻄﺮﻧﺞ ﺑﺎﺯ ﺮﺩ،ﺑﺎ ﻣﻌﻠﻮﻝ ﺫﻫﻨ ﻣﺸود ﺭﻗﺼﺪ،ﺑﺎ ﺑﻤﺎﺭ ﺳﺮﻃﺎﻧ ﻣﺸود از زندگی گفت،ﺑﺎ ﺁﺩﻡ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺭﻭ ﻭﻠﺮ ﻣﺸود قدم زد،ﻭﻟ،ﺑﺎ یک ﺁﺩﻡ بی احساس،ﻧﻪ ﻣﺸود ﺣﺮﻑ ﺯﺩ،ﻧﻪ ﺑﺎﺯ ﺮﺩ ،ﻧﻪ ﻗﺪﻡ ﺯﺩ،ﻭ ﻧﻪ ﺷﺎﺩ ﺯﻧﺪ ﺮﺩ !!!
یک ضرب المثل چینی می گوید:برنج سرد را می توان خورد، چای سرد را می توان نوشید ،اما نگاه سرد را نمی توان تحمل کرد...
آیا معلولیت نوعی بیماری محسوب می شود؟
با توجه به تحقیقات انجام شده معلولیت نوعی بیماری محسوب می شود که امکان دارد مادرزادی باشد و یا در طی زندگی برای شخص ایجاد شود.  معلولیت می تواند جسمی و یا ذهنی باشد و فرد را در فعالیت های جسمی و ذهنی روزانه خود دچار اختلال نماید.
 انواع مختلفی از معلولیت ها وجود دارد که محدوده درگیری و شکل آن در افراد مختلف متفاوت است. معلولیت های مختلف می توانند منجر به نابینایی، ناشنوایی و یا صدمات مختلفی گردند.
 نکته م
خلاصه رمان معلول:

سارا دبیر درس الهیات و فلسفه در یکی از دبیرستان های مذهبی واتیکان است او ۳ سال است که وارد این حرفه شده و کلاس هایش به شدت جذاب و پر مخاطب است تا اینکه در اواسط سال تحصیلی شاگردی جدید به جمع دانش آموزان او می پیوندد شاگردی با نام مارگاریتا ، او فلج است و حتی نمی تواند صحبت کند خانواده ی او می گویند او در ۱۰ سالگی زمانی که در اتاقش تنها بود خود را از ساختمان پایین انداخته و به این روز افتاده است ، مارگاریتا با اینکه فلج است اما
السلام علیک یا اهل بیت النبوه (ع)آرامگاه ابدی مرد خدا، مرحوم کربلایی کرامت حسینی فرزند مرحوم زکیاین علمدار، دلش خیمه عاشقها بودویلچرش هیئت سیار شقایقها بوداو به دنیای دنی جز به دمی وصل نبوددَم او نیز بجز ذکر اباالفضل نبودگشت معلول به حکم ازلی از حرکتلیک ، با اذن خدا، بارش فیض و برکترفت تا با شهدا ، باز رفاقت بکندتا ز ما نزد خداوند شفاعت بکند............................ بقیه و اصل شعر در
http://zarghan.blog.ir/post/98
حدود چند ماهی میشه که خودم وبلاگ قبلی م در همین بیان و بلاگ اسکای رو که از سال 89 داشته ام رو خراب کرده ام فقط بخاطر اینکه آدرس شو به کسی داده ام که نباید میداده ام همین و بس دلم واسه وبلاگ قدیمیم تنگ شده...اینجا از عادت های بد و خوب یه چلاق ( معلول جسمی و حرکتی خفیف بهزیستی طور ) مینویسم عادت های که خیلی هاشو اطرافیانم بهم داده اند بخاطر نوع نگاه شون به من و یکسری هاشم به صورت پیش فرض در من بوده !!!!! 
هر حادثه،اتفاق،پیروزی و شکستی در دنیا علتی دارد.اگر کسی بخواهد قهرمان وزنه برداری شود،باید تمرین های زیادی انجام دهد و زیر نظر مربیان بزرگ ماه ها تلاش کند و نقض هایش را برطرف سازدیا اگر کسی بخواهد از زمین کشاورزی اش محصول فراوان به دست اورد باید در کاشت،داشت و برداشت خیلی دقت کند.هیچ وزنه برداری نمی تواند با تکیه بر شانس به قهرمانی برسد و هیچ کشاورزی هم نمی تواند به امید شانس،محصول فراوانی را برداشت کند.
همه ی اتفاق های جالب و غیر منتظره ای
ویلچر بر(معلول بر)

ویلچر بر وسیله ای است که به منظور حذف رمپ معلولین و برای تردد افراد در پاگرد طبقه اول مورد استفاده قرار میگیرد. در این سیستم به دلیل استفاده از جک مستقیم ، هیچگاه سقوط نخواهیم داشت و دارای ایمنی صد در صد می باشد.

ادامه مطلب
سربازی معاف می شود که به هر دلیل قانون توان خدمت در نیروهای نظامی را نداشته باشد . و معافیت موقت میگیرد تا زمان جنگ.
و چون وی کاملا قانونی و شرعی و کارت معافیت دارد می تواند از تمام امکانات و منابع کشور و خارج از کشور استفاده کند مانند افراد معمولی و فقط در شغل هایی که سلامتی کامل می خاهند دچار مشکل قابل حل می شود . حتی افراد معلول هم می توانند گواهی نامه بگیرند چه برسد به شما. خارج می شود رفت . ویزا می توان گرفت . زن برد . و .........
سلام اتفاقایی که این چند روز افتاده یکم عجیب غریبه و من نمیدونم از کجا باید شروع کنم یه سریا رو سانسور میکنم،میدونین چی حرص دراره؟هرکس و ناکسی صفحه ت رو بخونه جز اونی که باید،یا اگر میخونه به روی خودشم نمیاره باید یه فکری بکنم واسه این قسمت از چیزایی که حرصم میدن.دیروز عصر با ف.ح و م.ش رفتیم بیرون،قبل اینکه م.ش بیاد با ف.ح تا نزدیکای مدرسه ی بچه های معلول ذهنی راه رفتیم‌ :| واقعا معلول ذهنی ماییم یا اون بیچاره ها D:
راهمون سمت سینما کج کردیم اون
 سگ لابرادور تریر بیماری های رایج این نژاد: نژاد سگ‌ لابرادور علاوه بر توانایی‌ و استعدادهایی که در فعالیت‌های ورزشی دارد. سگ‌های خدماتی خوبی هستند و از آن‌ها در کارهایی چون راهنمایی افراد نابینا و دستیاری افراد معلول استفاده می‌شود. و می‌توانند سگ‌های درمانی باشند. علاوه بر موارد ذکرشده لابرادورها می‌توانند سگ‌های یابنده مواد مخدر و مواد منفجره و سگ‌های امداد و نجات نیز باشند.
ادامه مطلب
اصل باطل بودن تسلسل و نیاز مندی هرچیز به علت ابتدا باید تعریف درستی از این دو اصل ارایه شودباطل بودن تسلسل بدین معنس است: در قهقرای معلول ها افتادن و پیدا نکردن stop place . و دلیل باطل بودنش این است که اصل علت العلل در اینجا کمک میکند و به سیر قهقرایی پایان میدهد. چکن هرچیزی علتی دارد و معلول بدون علت نداریم.به stop place همان علت العلل میگویند .در الهیات و اخصوصا اثبات خداوند بی نهایت و بدون حد و حدود و واجب من جمیع جهات از این اصلول استفاده می سود. در و
اصل باطل بودن تسلسل و نیاز مندی هرچیز به علت ابتدا باید تعریف درستی از این دو اصل ارایه شودباطل بودن تسلسل بدین معنس است: در قهقرای معلول ها افتادن و پیدا نکردن stop place . و دلیل باطل بودنش این است که اصل علت العلل در اینجا کمک میکند و به سیر قهقرایی پایان میدهد. چکن هرچیزی علتی دارد و معلول بدون علت نداریم.به stop place همان علت العلل میگویند .در الهیات و اخصوصا اثبات خداوند بی نهایت و بدون حد و حدود و واجب من جمیع جهات از این اصلول استفاده می سود. در
البته یک چرخه هست که آنتونی رابینز به آن اشاره دارد و آن این است که احساس خوب باعث افکار خوب ، گفتار خوب باعث افکار خوب ، افکار خوب هم باعث احساس خوب و گفتار خوب میشه یعنی این سه تا هم علت هم هستند و هم معلول هم یعنی با هر سه باعث جذب انرژی مثبت میشه و برعکس. علت همه چیزها انرژی است و هر چیزی هم از انرژی تشکیل شده و انرژی های همه چیز هم متفاوت یا میتواند شبیه به هم باشد .حتی برخی معتقدند اینکه طب مدرن علت بیماری ها را میکروب و ویروس می داند باطل اس
دلم میخواد از تمام دستفروش ها چیزی بخرم 
دلم میخواد از بچه ها 
پیرها 
زن ها 
معلول ها 
که دارن زیر آفتاب دستفروشی می کنن چیزی بخرم با خودم همیشه میگم من چه حقی دارم که پولِ اضافی دارم؟ کاش همشو می تونستم با خرید کردن عزتمندانه بدم به دیگران 
خیلی از خودم ناراحتم 
خیلی از خودم بدم میاد 
کی اینو درک می کنه که چه حسی دارم :( 
که درآمدم اینقدر بیهوده است 
که اینقدر پوچم...
اینقدر زندگیم پوچه 
آاااه :((
یه زندگی روزمره 
برو سرکار و برگرد 
هراز گاهی ق
در یکی از قصه های خودم، زنی را شناختم که هیچ وقت دوست نداشت منطقی فکر کند. چون از اینکه معشوقش با آن صدای ملایم بعد از هربحث و ابری شدن آسمانی میگفت داری اشتباه می کنی خوشش می آمد. یکی از روزهایی که عشق در متوسط ترین درجه ممکن در کل روز لم داده بود، او از گل فروشی آن ور خیابان که تابلوی ال ای دی داشت دسته گلی خرید. بعد به این فکر کرد که چرا هیچ وقت قرار نیست در پیچیدگی این دنیا، علتی را درست همانطور که هست درک کند. اینکه مجبور بود فقط از معلول ها اث
دیروز یک مطلبی از لائوتسه خوندم که عجیب من را درگیر کرده :

اگر افسرده هستید ، در گذشته زندگی می ‌کنید.
اما اگر مضطرب هستید ، در آینده زندگی می ‌کنید . 
و اگر در صلح هستید یعنی در لحظه ‌ی حال زندگی می ‌کنید ...
لائوتسه
روی این پست مراقبه کنید لطفا

sahaja_yoga@
خب ممکنه این به ذهن ما بیاد که مثلا چطور میشه هموطنانی که دارن توی سیل با مرگ دست و پنجه نرم میکنند مضطرب نباشن ؟!
من فکر میکنم فلاسفه ی بودایی ذاتا لحظه را آبستن صلح می دونستند . جنگی در کار نیس
نقد رمان قلعه دیجیتالی
نقد رمان قلعه دیجیتالی : آمریکایی­ ها سالم هستند و توانمند و دشمنشان معلول !!!

نقد رمان قلعه دیجیتالی، نویسنده: دان براوون قلعه دیجیتالیِ اطلاعاتی آمریکا، یک قلعه بسیار پیشرفته و محکم است و غیرقابل نفوذ!یک ژاپنی که بر اثر بمباران شیمیایی امریکا معلول به دنیا آمده است، به مرور زمان نفرتش از آمریکا از بین می­ رود و جذب سازمان اطلاعاتی و رمزشکن آمریکا می­ شود.
در قلعه دیجیتالی آمریکا، تمام مکالمات، تمام ایمیل­ها و نام
سنت خدا بر این است که اگر سنگی را به هوا بیندازی دوباره بر می گردد به زمین.سنت خدا بر این است که آتش به بالا برود؛ سنگ بیاید به طرف زمین.اینها سنتهای خدا هستند؛ یعنی قواعدی هستند که خداوند این قواعد را برای ما قرار داده. اینها سنتهای خدا هستند در زمین. ما تماماً داریم در سنتهای الهی حرکت می کنیم؛ سنت خدا این است که این چراغ نور بدهد. سنت خدا این است که این ستون، سقف را نگهداری کند. اینها سنت هستند علت نیستند.آیا علیت در عالم جاری است یا سنت در عال
خلاصه داستان: همسر دکتر ریچارد کمبل (هریسون فورد) توسط مردی که یک دست مصنوعی دارد به قتل می‌رسد. دکتر مورد سوءظن قرار می‌گیرد و بر اساس قرائن و شواهد به اتهام قتل همسرش به اعدام محکوم می‌شود. در هنگام انتقال او با چند محکوم به یک زندان دیگر موفق به فرار می‌شود. او ظاهر خود را تغییر می‌دهد و در قسمت توانبخشی بیمارستان به مطالعه پرونده بیماران معلول می‌پردازد در حالیکه ...

ادامه مطلب
همه ما بیصبرانه در پی تغییر در خود هستیم چرا که انسان کامل نیست و لازمه رسیدن به تکامل تغییر مداوم هست. همه ما دوست داریم عادت های خوبی در خود ایجاد کنیم و عادتهای بد را از شخصیت خود حذف کنیم. این خواسته تمام افراد هست و هیچ استثنایی نداره. اگر ما قادر به تغییر در خود نباشیم تمام زندگی درجا خواهیم زد و هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت.
قانون علت و معلول هم معرف حضور همه هست. این قانونی جهانی و به طور خلاصه میگه برای هر پدیده علتی وجود داره. هر جا اتفاقی
رفتن علت نیست
معلول تمام ماندن هایی ست
که گوشه اتاق فرسوده می شود
از کسی که می خواهد برود
نباید چیزی پرسید
هر کس که پا دارد می رود
من از دقت او در تماشای کوچ درناها
فهمیدم که خواهد رفت
مانعش نشدم
اگر در را می بستم از پنجره می رفت
دست هایش سفید تر شده بودند
می توانستند به بال بدل شوند...
| رسول یونان |
داشتیم تو پارک بستنی می‌خوردیم که یه دختر ۱۰_۱۲ ساله‌ی گل فروش به سمت‌مون اومد. دیده بود یه زوج جوونیم و در حال بگو و بخند... احتمالا بهش یاد داده بودن بهترین بازار برای فروش گل های سرخ رنگش، جوون های تازه به هم رسیده هست. ولی ما گل نمی‌خواستم! اصرار پشت اصرار که گل بخرید. کاملا محترمانه و با مهربونی بهش گفتم که به گل نیازی نداریم و ازش خواستیم که بره و خودمون مشغول حرف زدن شدیم. به جایی رسید که دیگه فروشنده گل نبود، کسی بود که کمک مالی می‌خواس
توزیع 100 بسته بهداشتی در بین خانواده‌‌های معلولینمعاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 از توزیع 100 بسته بهداشتی در بین خانواده های معلولین در راستای پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محسن فریدی با اعلام این خبر افزود: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا و با هدف حمایت از خانواده های آسیب پذیر 100 بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده سطوح و دست، ماسک و دستکش توسط اداره کل سلامت تهیه و بین خانواده های معلو
خستم از صداهایی که می‌شنوم 
از حرفایی که میزنم 
از نگاه هایی که میکنم 
از افکاری که توی ذهنمه ! 
خستم از این رویاپردازی هایی که میکنم 
خستم ...
کاش میتونستم ذهنمو متلاشی کنم 
کاش میتونستم خودمو تغییر بدم
کاش میتونستم عمل کنم 
کاش میتونستم یکم به خودم و دنیای خودم اهمیت بدم 
خستم از این چهار دیواری ! 
اما فقط خستم ...
شب میشه 
صبح میشه 
دوباره شب میشه 
و صبح میشه ! 
از شب متنفرم 
از روزهایی که میگذره متنفرم 
از خودم متنفرم 
از این دنیا متنفرم 
ا
نقد رمان قلعه دیجیتالی

نقد رمان قلعه دیجیتالی : آمریکایی­ ها سالم هستند و توانمند و دشمنشان معلول !!!

نقد رمان قلعه دیجیتالی، نویسنده: دان براوون قلعه دیجیتالیِ اطلاعاتی آمریکا، یک قلعه بسیار پیشرفته و محکم است و غیرقابل نفوذ!یک ژاپنی که بر اثر بمباران شیمیایی امریکا معلول به دنیا آمده است، به مرور زمان نفرتش از آمریکا از بین می­ رود و جذب سازمان اطلاعاتی و رمزشکن آمریکا می­ شود.
در قلعه دیجیتالی آمریکا، تمام مکالمات، تمام ایمیل­ها و نا
 چرا بچه ها در مدرسه مشکل دارند؟

بچه ها به دلایل زیادی در مدرسه تقلا می کنند.با این حال والدین و معلمان باید به معلول ها توجه کنند نه به علت ها

اغلب به دانش آموزی که مشکل دارد به صورت فردی تنبل،بی تفاوت و حتی
فردی
ادامه مطلب
برخی می‌گویند معلولیت محدودیت نیست. معتقدم این درست نیست. درست این است که بگوییم معلولیت محدودیت هست اما ناتوانی نیست و تنها باید حقوق معلولان توسط سایر افراد جامعه، ادارات و دولت رعایت شود.
با توجه به این که خودم هم معلول هستم، اعتقاد دارم که معلولان نیاز به ترحم ندارند بلکه باید حقوقشان مانند سایر افراد عادی رعایت شود تا بتوانند در جامعه زندگی کنند.
#معلولیت_محدودیت_هست#حقوق_معلولین#جامعه_ادارات_دولت#نه_به_ترحم#امیرحسین_زندی#شهرستان_ملا

دیدار با دختر 37 ساله .....

امشب با تعدادی از دوستان خیر، دیداری با دختر 37 ساله ای داشتیم که مشکل بسیار شدید جسمی دارد و همراه با مادرش در خانه ای بسیار  ابتدایی زندگی می کندکلمات نمی توانند نشان دهنده حالت روحی دوستان عزیزم در دیدار با این همشهری معلول باشند.کاش می شد احساس دوستان عزیزم را که به شدت منقلب شده بودند را بیان کنم. والسلام
آسیب های اجتماعی یکی از مهمترین شاخصه های بررسی وضع موجود و تحلیل و درک آن است. یعنی در واقع ما بررسی مسائلی که جامعه درگیر آن است می توانیم وضع موجود را بشناسیم و برای حل احتمالی آن طرح ریزی نموده و برنامه بدهیم.
آسیب ها ممکن است هم برآمده از فساد سیستماتیک و ناکارآمدی ساختار در جامعه ی ما باشد و هم در کوتاه و بلند مدت باعث فساد و ناکارآمدی در ساختار سیاسی شود.
شرایط اقتصادی و موثر آسیب های اجتماعی:بیکاریحاشیه نشینیفقرتورم
شرایط سیاسی و موث
مردم فقیر بیشتر قرض می‌کنند، کمتر پس‌انداز می‌کنند، بیش‌تر سیگار می‌کشند، کمتر ورزش می‌کنند، بیش‌تر مشروب می‌نوشند، و کمتر غذاهای سالم می‌خورند.پژوهشها نشان میدهند که ضریب هوشی افراد در شرایط فقر پایینتر از زمانیست که دچار کمبود نیستند.بنابراین برخلاف دیدگاه رایج رفتار فقیرانه یک نقص شخصیتی نیست وبیشتر معلول شرایط زندگی در فقر است.  مردم وقتی که می‌بینند با محدودیت پول، زمان یا غذا روبرو هستند، رفتارشان تغییر می‌کند.و «طرز فکرِ
دوست عزیز مطلب طولانیه اگه نمیخواین نخونید حرفهای دلمه واسه اولین و آخرین بار :)
همیشه متنفر بودم از جار زدن مشکلات م تو فضای مجازی
چه برای خودم چه بقیه بشینم ناله و نفرین هاشونو بخونم که چی؟!
یکی دو بار این کار رو کردم ولی بعد گفتم چرا باید به همه بگم زندگیم چطوره و دیگه تکرار نکردم و پست هام رو پاک کردم و در نتیجه شد فعالیت خیلی کمم تو فضای مجازی مخصوصا بیان!
شاید قلب من در حال انفجار باشه اما قرار نیست همه بفهمن چون هیچ کس از باطن زندگی من خبر
پیگیری پرداخت کمک معیشت خواهران شهدامعاون توسعه و تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: قانون کمک معیشت به خواهران شهدا اجرا شده و تا کنون حدود ۴۲۲۴ نفر از خواهران مجرد شهدا و برادران مهجور و معلول شهدا که تحت پوشش والدین بودند، کمک معیشت‌شان تا پایان ۹۷ پرداخت شده است.خبرگزاری راست قامتان:در قانون ششم توسعه بند ۸۸ ماده ب  آمده است: «دولت موظف است اعتبار لازم را به منظور تأمین حداقل معیشت گروههای عنوان شده ذیل که فاقد شغل یا درآمد باشند ر
بسم الله الرحمن الرحمن الرحیم*

فرض میکنیم رفتار ماست که واکنش_منطقی_ دیگران را می سازد؛
پس اگر رفتار من علت باشد،
واکنشی که دریافت میکنم معلول است..
حال آیا اگر سربه هوایانه رفتاری داشتیم و واکنشی که دریافت کردیم سربه هوایی ما را به رخمان کشید و از رفتار خودمان که موجب چنین واکنشی شده خشمیگن شدیم؛باید خشممان را مثل اسپری فلفل به صورت فرد واکنش دهنده بپاشیم؟
حالا که به وقتش در دهان خودمان فلفل نریختیم، بهتر نیست حداقل اینجا سر اسپری فلفل را
#گروه_جهادی_شهید_لطفی_نیاسر
وقتی وسایل ساخت و ساز رو خالی کردیم ، اعضای خانواده خیلی خوشحال شدن و اومدن کمک .
بچه با شور و روحیه جهادی شروع به کار کردن و طی ایام اردو تونستن دور حیاط خونه دیوار بکشن و درب برای خانه نصب کنن ...
پسر ۵ ساله این خانواده خیلی خوشحال بود و وقتی کار تموم شد از یکی از بچه های جهادگر پرسید : عموجون از امشب باید در خونمون را ببندم؟ عمو اگر بابام بیاد باید در بزنه من باز کنم؟ عمو میشه امشب پشه بندمون رو بیاریم توی حیاط؟ ...
به
آسایشگاه سالمندان کرج ، با بیش از 16 سال سابقه ، با تیم مجرب توانبخشی ، پزشک ، مراقب ، مددکار اجتماعی ، روان شناس ، پرستار ، کاردرمان و... این آسایشگاه که در زمره اولین مراکز مراقبت و توانبخشی سالمندان استان البرز است، با ظرفیت پذیرش ، مراقبت و توانبخشی یکصد نفر سالمند و معلول در ارزشیابی اداره بهزیستی استان البرز، از ابتدا تاکنون عنوان مرکز درجه یک را دارا بوده است. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت اختصاصی آسایشگاه به آدرس www.uweb.ir مراجعه و
اینکه یک آدم با سن من خیلی خام محسوب می‌شود شکی نیست. اما این سال های دهه ی دوم زندگی خیلی عجیب اند. تو هر روز داری خودت را می‌سازی آن هم با سرعت باور نکردنی. خودی که قرار است از یک جایی به بعد خیلی آرام تغییر کند و کم کم حتی فرو بریزد و تو خاک شوی و شاید روحت در بدنی دیگر جان بگیرد. (اگر روح و دنیاهای موازی وجود داشته باشند.)
در میان روزمرگی یا بهتر است بگویم این شب‌مرگی ها (!)، در اوج تلاش و دست‌ و پا زدن میان آرزوهایم، به خود آمدم و دیدم که انگ
‍ 
بازی های ویژه معلولین در مدرسه استثنایی طلوع برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، به مناسبت هفته سلامت و با توجه به اهمیت و نقش بازی و فعالیت های فیزیکی در افزایش تحرک و انگیزه به ویژه در افراد معلول ، اداره سلامت این معاونت  در مدرسه دخترانه استثنایی طلوع یک روز پرنشاط را برای آن ها ایجاد کرد .
گفتنی است از جمله بازی های اجرا شده می توان به بوچیا از بازی های ویژه معلولین که توسط یکی از اعضای کانون معلولین اجرا شد و دارت و مارپل
طب سنتی چیست و چه تفاوتی با طب مدرن دارد؟
طب سنتی علمی است که در مورد بدن انسان، طبایع مختلف، مزاج های گوناگون، اثر داروهای گیاهی با مزاج های مختلف وگاهی اوقات جراحی و مزاج فصول و نوشیدنی ها و خوراکی ها بحث می کند. در این علم، علل بیماری ها و سپس درمان توسط داروهای مختلف گیاهی و انواع معجون ها، خوراکی ها، نوشیدنی ها و بعضی مواقع توسط جراحی بیمار را درمان می کنند. طب سنتی از داروهای گیاهی و حیوانی و معدنی استفاده می کند. شناخت و تشخیص بیماری ها
با توجه به شرایط خاصی که معلولین با آن دست و پنجه نرم می کنند شهرداری برای آنها پارکینگ های ویژه ای را تعبیه کرده است تا این افراد با خیال راحت تری بتوانند با ماشین هایشان رانندگی کنند. برای آنکه معلولین از جای پارک مخصوص به خود آگاهی پیدا کنند، این فضا با تابلو ها یا خط کشی های زرد رنگ مشخص میشوند. پارکینگ ویژه معلولین دارای دو بخش است، بخش اول فضایی است که میتوانند خودرو خود را در آن پارک کنند و بخش دوم محیط دیگری است  که برای عبور و مرورشان
تو هم می دانی نازلی که من این پای کوتاهم را خیلی دوست دارم. یک پای ناقص که بگذارد نقاش بشوی، خیلی بهتر است از دو تا پای سالمی که تو را ببرد دانشگاه افسری. من که نمی لنگم، می لنگم؟ فقط یک هوایی موقع راه رفتن شانه ی چپم زیادی می آید پایین. اگر یک‌جا بِایستم و تکان نخورم، هیچ‌کس نمی فهمد که علیلم و مادرزادی پایم کوتاه بوده است._________________یک شاهکار از محمدرضا شرفی خبوشان. همه ی کتاب ها که نباید جایزه ببرن که موندگار بشن، بعضی کتاب ها در گمنامی موندگا
نیاز به هدف:
حرکت، جوهر زندگی است ونیاز، علت حرکت. بنابراین هر جنبشی که از انسان سر مى زند معلول نیازی است. نیاز هدف را به وجود مى آورد و آن را تعریف مى کند و هدف انگیزه مى سازد و قوت و ضعف آن را تعیین مى کند. هر چه نیاز شدیدتر باشد هدف مهم تر مى شود و هدف مهم تر، انگیزه‌ ى قوی تر مى سازد و انگیزه، خود، تعیین کننده‌ ى کمّ و کیف اراده است. یادگیری یک زبان هدفی است برای رسیدن به هدف یا اهدافی دیگر در زندگی. احساس نیاز به یادگیری زبان و شدت و ضعف این اح
بیست ساله شده امبیست سالی که پر بود از نشیب و فراز، پر بود از امید و نا امیدی، پر بود از اشک و لبخند.غم و غصه هایش گاه از صبر من بیشتر بود ، آن قدر که زبان به شکوه گشودم و یقه ی خدا را گرفتم اما آرام که می شدم از او می خواستم که آغوشش را برایم باز کند و او بی منت مرا بغل می گرفت و برایم لالایی می خواند تا خوابم ببرد.قصه ی غم ها را کوتاه می کنم ، امروز روز تولد بیست سالگی من است ، روزی که همیشه منتظرش بودم و برایش هزاران نقشه کشیده بودم، با خود عهد کرد
بسم الله

حالات و انفعالات نفسانی انسان متأثر و معلول از سایر پدیده ها و اتفاقاتی است که برای او رخ داده است. شادی نیز از حالات نفسانی انسان است که به دلیل رسیدن به چیزی مطلوب (منفعت یا دور شدن خرد) یا دور شدن چیزی نا مطلوب برای فرد عارض می شود.

اسلام به شادی و نشاط توصیه نموده و شاد نمودن دیگران را از حسنات و افراد که جهت ناراحتی دیگران تلاش می کند بدترین افراد شمرده است. از این جهت است که اسلام زدودن اندوه را از دل افراد مۆمن سفارش می نماید، و
بیست ساله شده امبیست سالی که پر بود از نشیب و فراز، پر بود از امید و نا امیدی، پر بود از اشک و لبخند.غم و غصه هایش گاه از صبر من بیشتر بود ، آن قدر که زبان به شکوه گشودم و یقه ی خدا را گرفتم اما آرام که می شدم از او می خواستم که آغوشش را برایم باز کند و او بی منت مرا بغل می گرفت و برایم لالایی می خواند تا خوابم ببرد.قصه ی غم ها را کوتاه می کنم ، امروز روز تولد بیست سالگی من است ، روزی که همیشه منتظرش بودم و برایش هزاران نقشه کشیده بودم، با خود عهد کرد
از بدو تولد، طفل شروع به ساخت منِ خود، و شکل دهی روابطِ من با دنیای
بیرون می کند. نفس در پیدایش و شکل گیری وام دار بدن است، اما این به آن
معنا نیست که نفس معلول بدن باشد. بدن ،زمینه ی ظهور نفس را فراهم می کند
لکن نفس در بقاء و دوام مستقل از بدن و شرایط بدن است. نفس یا منیّت، صرفا
متاثر از بدن یا دنیای درون نیست. بلکه شدیدا از محیط خارجی و دنیای بیرونی
هم اثر می پذیرد. پنج سال اول طفولیت دورانی کلیدی و سازنده در نفسانیتِ
فرد است. شکل گیری منیّتِ ط
‍ ‍ ‍ ‍ ‍
‍ نه به بیماری و سلامتی بدون دارو تنها با مصرف پودر ۱۰۰ ٪ گیاهی سوپر فود 
توقف ریزش مو رویش مجدد مو !!!!  خشکی پوست و طراوت پوست برطرف شدن عفونت ها در نقطه از بدندرد های بدنسردرد های میگرنی و درد مفاصلکم خونی لاغریمشکلات گوارشیبهبود دیابت و چربی سوز قوی فشار خونبیماری های قلبیآرتروزافسردگی ، بی حسی ، ضعف و بی حالیرماتیسم !!!!!ام اس !!!!!سایر بیماری های خود ایمنی کولیت روده تشتج مغزی و صرع  آسم و آلرژی بهبود سرطان تنظیم هورمونی بان
اعتباری تعاریف مختلفی دارد، امّا دو معنای آن خیلی از اوقات باهم اشتباه می‌شود:
معنای اوّل: اعتباری محض است، به عبارت دیگر، اعتباری یعنی قراردادی، یعنی چیزی که دو یا چندنفر، با همدیگر قرارداد می‌کنند. مثل نامگذاری خیابان‌ها. مسئولین شورای شهر، تصمیم می‌گیرند که نام خاصی را روی خیابانی بگذارند. هروقت هم که دوست داشته باشند، نام آن را عوض می‌کنند، هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آید.
معنای دوم: اعتباری حقیقی. این نوع از اعتباری، اگرچه ساخته‌ی ذهن اس
امروز به یکی از خطاهای شناختی به نام علیت نادرست از کتاب هنر شفاف اندیشیدن
می پردازم.
« به دو روایت زیر توجه کنید:

برای ساکنان جزیره ای در شمال
اسکاتلند شپش های سر بخشی از زندگی بودند. اگر آنها میزبانشان را ترک می کردند، آن
فرد مریض می شد و تب می کرد. بنابراین برای برطرف کردن تب، مردم بیمار عمداً شپش
در سرشان می گذاشتند. به محض اینکه شپش ها در سرشان ساکن می شدند، حال بیمار بهتر
می شد.

در یکی از شهرها مطالعات نشان می داد در هر آتش سوزی، هرچه آتش
تو به میکائیل آفرین می گویی،در حالی که او برایت هیچ فایده ای نداشته است؛ و مرا دشنام می دهی، حال آنکه من مایهٔ راحتی و آسایش ات بوده و هستم.
مگر نه این که وجود من، موجب رونق بازار تو و نامم سرمایه کسب و کار توست؟
اگر شیطان بمیرد و مبارزه با او منتفی گردد، چه شغلی را بر عهدهٔ تو خواهند نهاد؟ تو که پدر روحانی هستی، چطور نمی دانی که تنها وجود شیطان می تواند سیم و زر را از جیب مؤمنان،به جیب های واعظان و سخنوران سرازیر می کند؟
تو که عالمی دانا هستی،چ
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از آغاز برنامه فراگیر بررسی وضعیت ژنتیک همه معلولان کشور تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: امیدوارم با تامین بودجه مورد نیاز طی سه سال آتی طرح مذکور را به پایان برسانیم.
مجید رضازاده با بیان اینکه این برنامه در خصوص همه معلولانی که در بهزیستی پرونده دارند و همه معلولانی که از این به بعد می خواهند پرونده تشکیل بدهند، اجرا می‌شود، افزود: طبق این طرح، برای همه این افراد مشاوره ژنتیک انجام می‌شود. در مر
شاید کسانی که مسئله زهد حضرت علی را می شنوند، چنین تصوّر کنند که او فردی بیکاره، گوشه نشین، تهی دست، و ژنده پوش بود، و زهد او معلول تهی دستی و نداری، یا چنین تصور کنند که او امور دنیا را رها کرده و در گوشه ای تنها به عبادت اشتغال داشته است، در صورتی که چنین تصوّری اصلاً درست نیست، بلکه حضرت علی علیه السلام کارگری بسیار جدی و توانا، کشاورزی خوش سلیقه و بلند همّت بوده است.
ادامه مطلب
صبح که به خبرگزاری می‌آمدم، رادیوی تاکسی روشن بود و موضوع برنامه قانون جدید حمایت از معلولان بود. مجری برنامه این پرسش را مطرح می‌کرد که علی‌رغم آن که ما می‌دانیم در ایران حدود 11 میلیون نفر معلول زندگی می‌کنند، چرا در این قانون تنها به آمار سازمان بهزیستی درباره شمار معلولان، یعنی چیزی کمتر از یک میلیون و 500 هزار نفر، قناعت شده است؟
تهران-
ایرناپلاس-
رقم 11 میلیون نفر اشتباه نیست. چرا که طبق آمار
جامعه جهانی، معلولان 10 تا 15 درصد جمعیت را ت
توانیابان منطقه 19در راستای نمایش دستاوردهای هنری خود روز چهارشنبه 16 مرداد از ساعت 18:30 تا 21 در بوستان بزرگ ولایت گردهم آمدند.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حمید بهرامی معاون امور اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر گفت:  در کنار ارائه خدمات سلامت محور به توانیابان منطقه، برنامه های شاد و مفرحی در قالب دورهمی اعضای منطقه ای کانون معلولین با همراهی خانواده هایشان در بوستان بزرگ ولایت برگزار شد.وی با اشاره به برپایی غرفه های مختلف و حضور
سال تولید : ۲۰۱۸
محصول : هند
ژانر : درام | عاشقانه | کمدی
امتیاز IMDB از ۱۰ : ۶٫۹
کیفیت : HDCam 720p
کارگردان : Aanand L. Rai
ستارگان :  Katrina Kaif, Salman Khan, Shah Rukh Khan
خلاصه فیلم : داستان فیلم درباره ی یک کوتوله خیلی شرور بنام باوا سینگ (شاهرخ خان) میباشد که عاشق دختری معلول (انوشکا شارما) میشود ولی روز ازدواج اورا ترک میکند و فرار میکند و با یک سوپراستار بنام بابیتا (کاترینا کایف) اشنا میشود و…
ادامه مطلب
 آیا چیزی درباره زنای ذهنی میدانید ؟  زنای ذهنی را جدی بگیرید  ویروس عجیبی به نام زنای ذهنی !  زنای ذهنی از منظر قرآن و روایات – ما دلواپسیم زنای ذهن ، خودارضایی ودرمان  زنای ذهنی چیست؟ و برای مقابله با آن چه باید کرد؟  زنای ذهنی – رهاشو آیا زنای ذهنی گناه است  زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر  زنا ذهنی  زنای ذهنی Images for ‫زنا ی ذهنی‬‎ دکتر عباسی : راه درمان زنای ذهنی در قرآن  زنا  زنای ذهنی  ۱۰۰ درصد کسانی که زنای ذهنی میکنند خود ارضایی جنسی م
معاون خدمات شهرعاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 از خرید و اهدای ویلچر به معلولین نیازمند منطقه در راستای تحقق طرح بی هزینه خوبی کن خبر داد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی با اشاره به آغاز این طرح از اوایل تابستان گفت: به منظور اجرای این طرح دربهای بطری شهروندان در ایستگاه های بازیافت جمع آوری می شود و با فروش آنها ویلچر خریداری و به معلولین نیازمند اهدا خواهد شد.درهمین راستا نیز طی هفته جاری یک ویلچر تمام اورت
معاون خدمات شهرعاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 از خرید و اهدای ویلچر به معلولین نیازمند منطقه در راستای تحقق طرح بی هزینه خوبی کن خبر داد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی با اشاره به آغاز این طرح از اوایل تابستان گفت: به منظور اجرای این طرح دربهای بطری شهروندان در ایستگاه های بازیافت جمع آوری می شود و با فروش آنها ویلچر خریداری و به معلولین نیازمند اهدا خواهد شد.درهمین راستا نیز طی هفته جاری یک ویلچر تمام اورت
تهران- ایرنا- ششمین دوره مسابقات المپیاد بوچیا محلات پایتخت با شرکت ۱۱۰ ورزشکار معلول و توان‌یاب تهرانی برگزار شد که در پایان منطقه ۱۹ جایگاه قهرمانی را از آن خود کرد.به گزارش روز چهارشنبه سازمان ورزش شهرداری تهران، این رقابت ها به مدت یک روز (۱۵ بهمن) برگزار شد که تیم های بوچیا منطقه ۴ دوم و مناطق ۲ و ۱۰ پایتخت نیز به صورت مشترک به مقام سوم رسیدند.المپیاد بوچیا محلات، به میزبانی منطقه ۵ شهرداری در مجموعه ورزشی شفیع پور برگزار و حکم و جوایز ب
به مناسبت هفته معلولین، آقای یزدانی به همراه کارشناسان واحد توانبخشی ضمن بازدید از مرکز توانبخشی توک نیلوفران، جهت تکریم و گرامیداشت آنها مراسمی در کنار معلولین این مرکز برگزار نمودند. همچنین در این مراسم آقای یزدانی ضمن تاکید بر اهمیت توجه به کودکان معلول، ایجاد نشاط و شادمانی در آنها را از مهمترین مولفه های بهبودی آنها قلمداد نمودند.

ادامه مطلب
چند ماه پیش در کلاس اتفاق عجیبی افتاد که مانند یک  راز بود. یکی از همان راز های استاد.
تلفن آقای نوری زنگ خورد و با حالتی پریشان کلاس را ترک کرد. ما همه جا خورده بودیم.وقتی استاد کلاس را ترک کرد مدیر دوره ها آمد و کلاس را تعطیل کرد. همه ی ما نگران استاد بودیم که مبادا اتفاقی برای او بیفتد.
چند روز گذشت اما خبری از استاد نبود و یک مربی تند مزاج سرپرستی کلاس ما را به عهده داشت. 
چند هفته گذشت و در نهایت استاد آمد ولی رفتارش آن استاد قبلی را نشان نمی د
سلام
من دختری 23 ساله و معلول جسمی حرکتی هستم. میخوام بدونم که چرا به ماها بها داده نمیشه در هیچ زمینه ای؟، واقعا چرا از شغل و  تحصیل بگیر تا مرحله آخر که ازدواجه.
نمیدونم کی قراره بعضی از مردم دید شون رو نسبت به ما عوض کنن؟
مرتبط:
به خاطر معلولیتم اعتماد به نفس کمی دارم
چرا ما معلولان رو دست کم میگیرن ؟
من با کاستی ام چگونه میتونم کار پیدا کنم
من همون ماهم که کسی یارای رسیدن بهش رو نداره
اعتماد به نفس چیست؟
از ساعات اولیه ی امروز، تماشاگر انتشار شایعه هایی از سوی برخی رسانه ها مبنی بر احتمال تصاحب اچ جای پا(HP) توسط زیراکس (Xerox) بودیم. داخل پی نشر شایعه های موردبحث، اچ اثر ساعاتی پیش بیانیه ای را به رخ عمومی منتشر و اطلاع دادن کرد که مذاکرات بین این شرکت و زیراکس هم حالا در سیلان است. اچ پی می گوید در نهایت تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد که به نفع سهام داران کامل خواهد شد. رسانه ی وال استریت ژورنال امروز گزارش جنجالی جدیدی را منتشر کرد و مدعی شد زیراکس ب
ابراهیم محمدولی در گفت وگو با ایسنا، گفت: امروز (۹ خرداد) بها سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، مبلغ کامل طرح متاخر چهار میلیون و ۶۴۳ هزاره تومان، نیم مسکوک دو میلیون و ۶۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۸,۰۰۰ تومان است. او نیز قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار را یک میلیون و ۸۲۶ هزاره تومان و ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار را ۴۲۱ هزاره و ۵۰۰ تومان اعلام کرد. رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر
تولد مبینا بود دیشب. دختر عزیز خوش قلبی که آرزومیکنم نمونه اش در جهان فراوان شود. هرکس در ظاهر ببیندش، میگوید دختره ازین شراست!
در باطن ولی قلبی دارد وسیعِ وسیع :)
چندتا بچه دارد. یتیم خانه ها و مراکز کودکان معلول و... میرود. میخنداندشان، خوشحالشان میکند و اینها.
تولدش رفتم چون دوستش داشتم. خوشحالم که رفتم. دلم برای همه ی این بچه های خل و قرتی تنگ می شود :(
شنبه قرار است برویم اردو. و اردو را که بروم و بیایم، تمام توانم را میگذرام روی هدفم :)
روی باد
چند ماه پیش در کلاس اتفاق عجیبی افتاد که مانند یک  راز بود. یکی از همان راز های استاد.
تلفن آقای نوری زنگ خورد و با حالتی پریشان کلاس را ترک کرد. ما همه جا خورده بودیم.وقتی استاد کلاس را ترک کرد مدیر دوره ها آمد و کلاس را تعطیل کرد. همه ی ما نگران استاد بودیم که مبادا اتفاقی برای او بیفتد.
چند روز گذشت اما خبری از استاد نبود و یک مربی تند مزاج سرپرستی کلاس ما را به عهده داشت. 
چند هفته گذشت و در نهایت استاد آمد ولی رفتارش آن استاد قبلی را نشان نمی د
علت قطع اثر تولید بر زندگی مردم
دلایل زیادی وجود دارد که اثر مثبت افزایش تولید را، در زندگی مردم معکوس می کند.ُ که  حمله سازمان یافته به اقتصاد است. اقتصاد قوانین خاص خود را دارد، ولی میتوان با حمله به آن، بخشی از این تصورات و قواعد و یا تخیلات اقتصاد دانها را از بین برد. اقتصاد را هم مانند آدم ها، معلول و خانه نشین کرد. این نوع جنگ اقتصادی فقط این نیست که دشمن از روبرو بیاید، کارخانه ها را بمباران  یا مزارع را به آتش بکشد. و رابطه تولید را با م

دانلود سریال Breaking Bad ( افسار گسیخته )

به پایان رسیده

نام سریال : Breaking Bad
ژانر : جنایی ، درام ، هیجان انگیز
سال : ( 2008 – 2013 )
خلاصه داستان : داستان سریال درباره یک معلم شیمی میانسال است که متوجه می شود که دارای سرطان ریه است و ۲ سال بیشتر وقت برای زندگی ندارد. او که وضع مالی خوبی ندارد و دارای همسر و پسری معلول می باشد، به این فکر می افتد که باید قبل از مردن زندگی خانواده خود را تامین کند. پس با توجه به آشناییش به علم

دانلود سریال Breaking Bad ( افسار گسیخته )

به پایان رسیده

نام سریال : Breaking Bad
ژانر : جنایی ، درام ، هیجان انگیز
سال : ( 2008 – 2013 )
خلاصه داستان : داستان سریال درباره یک معلم شیمی میانسال است که متوجه می شود که دارای سرطان ریه است و ۲ سال بیشتر وقت برای زندگی ندارد. او که وضع مالی خوبی ندارد و دارای همسر و پسری معلول می باشد، به این فکر می افتد که باید قبل از مردن زندگی خانواده خود را تامین کند. پس با توجه به آشناییش به علم
عصری می‌رم دور یک پارک دورتر از خونه می‌دوم. پارکی که سر کوچه هست یک زن جوان معلول همیشه انتهای پارک می‌ایسته و از مردم می‌خواد اونو تا بالای پارک ببرن. توی مسیر سعی می‌کنه سر صحبت رو باز کنه که چیکار می‌کنی خونه‌ت کجاست تنها زندگی می‌کنی؟ آخرین بار بهم گفت برم براش یه پفک بخرم، گفتم پول همراهم نیست. کارت بانکیم همرام بود ولی واقعا پول نقد همرام نبود دیگه نمی‌دونم با استاندارد بالای شما دروغ گفتم یا نه.  این موضوع زن جوان معلول برام آزار
❌سوپر فود اصلی را از ما بخواهید سوپر فود با بارکد تشخیص اصالت کالا خریداری کنیددوستانی که قصد خرید پودر سوپرفود را دارند اکثرا ترس از گرفتن محصول نامرغوب یا تقلبی دارند برای همین منظور جناب آقای دکتر خلخالی اقدام به گذاشتن بارکد روی جلد محصول برای تشخیص سوپر فود اصلی از تقلبی کردنداز این به بعد با خیال راحت سوپر فود اصلی را به شرط داشتن بارکد خرید کنید
در اورجینال با بارکد اصالت کالا

www.instagram.com/superfoodnbskhalkhali
مشاوره و سفارش  ۰۹۹۲۱۸۰۳۷۹۷ 
۰۹
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 گفت: فعالیت شناسایی اقدامات مورد نیاز برای مناسب سازی سراهای محلات منطقه 19 در حال انجام است.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محسن فریدی با اشاره به آغاز فاز دوم مناسب سازی سراهای محلات این منطقه برای افراد کم توان و معلول افزود: در مرحله نخست اجرای فعالیتهای کمیته مناسب سازی در این منطقه، سرای محله شهید کاظمی مناسب سازی شده است که طی ایام دهه فجر افتتاح می شود.وی ادامه داد: احداث رمپ در ورودی ساختمان سرای
 دوبله 

ژانر : درام | کمدی
محصول کشور : آمریکا 
کارگردان : Neil Burger
ستارگان : Bryan Cranston, Kevin Hart, Nicole Kidman
نگاهی طنزآمیز به رابطه یک مرد معلول ثروتمند (برایان کرانستون) و یک جوان بیکار (کوین هارت) که سوء سابقه نیز دارد، و برای کمک به مرد معلول استخدام شده‌ است......
DOWNLOAD 
داستان سریال درباره یک معلم شیمی میانسال است که متوجه می شود که دارای سرطان ریه است و ۲ سال بیشتر وقت برای زندگی ندارد. او که وضع مالی خوبی ندارد و دارای همسر و پسری معلول می باشد، به این فکر می افتد که باید قبل از مردن زندگی خانواده خود را تامین کند. پس با توجه به آشناییش به علم شیمی، همراه با یکی از شاگردان سابقش شروع به ساخت و فروش مواد مخدر می کند...
اگه اهل فیلم سریال باشید قطعا تا حالا اسم سریال Breaking Bad رو شنیدین، سریالی که بهترین بودن لایق
داستان سریال درباره یک معلم شیمی میانسال است که متوجه می شود که دارای سرطان ریه است و ۲ سال بیشتر وقت برای زندگی ندارد. او که وضع مالی خوبی ندارد و دارای همسر و پسری معلول می باشد، به این فکر می افتد که باید قبل از مردن زندگی خانواده خود را تامین کند. پس با توجه به آشناییش به علم شیمی، همراه با یکی از شاگردان سابقش شروع به ساخت و فروش مواد مخدر می کند...
اگه اهل فیلم سریال باشید قطعا تا حالا اسم سریال Breaking Bad رو شنیدین، سریالی که بهترین بودن لایق
برادرزاده من به صورت مادر زاد دچار تفاوت اندام بود این مشکل توی دستش بود و این بچه از اول از چشم هیچکس پنهون نبود
مادرش اوایل دستکش دست بچه میکرد اما مادرم مخالف بود و میگفت خجالت نداره!
و مانع این کار بود 
ما هیچوقت لب به ناشکری باز نکردیم عروسمون مادر بود و دل نازک
تحملش براش خیلی سخت تر بود و دلش کباب بود
برادرم از روز اول رفت سراغ بهترین جراح ها و بهترین پزشک های اطفال و حتی صحبت کرد که بچه رو بفرستن فرانسه برای عمل و پدرم گفت خونه رو حاضره

دومین روز از هفته سلامت و ویژه برنامه گذر سلامت با حضور توانیابان هنرمند برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 ، فاطمه داداش زاده مدیر اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر گفت: دومین روز از برگزاری ویژه برنامه " گذرسلامت " با شعار " مشارکت اجتماعی و سلامت " با حضور توانیابان هنرمند در محله عبدل آباد برگزار شد .
وی افزود : از آنجایی که ایجاد شرایط لازم برای مشارکت حداکثری شهروندان در اجتماع از جمله اهداف اداره سل
اگر بخواهم زندگی را در دو کلمه توصیف کنم میگویم: رقابت و بازی
زندگی در عین حال که بازیست، رقابت نیز هست رقابتی از جنس مبارزه.
مبارزه برای رسیدن به تمام چیز هایی که دوست داریم در زندگی به آن دست بیابیم. البته که عده ای ضعیف متولد می شوند و به بدترین شکل ممکن از بین می روند. منظورم از ضعیف بودن این است که از نظر بدنی و روانی ضعیف باشی.
یا بیماری هایی که در بدنت رشد می کنند از بین ات می برند یا از نظر روانی، آنقدر ضعیف هستی که گرفتار انواع بیماری های
اگر بخواهم زندگی را در دو کلمه توصیف کنم میگویم: رقابت و بازی
زندگی در عین حال که بازیست، رقابت نیز هست رقابتی از جنس مبارزه.
مبارزه برای رسیدن به تمام چیز هایی که دوست داریم در زندگی به آن دست بیابیم. البته که عده ای ضعیف متولد می شوند و به بدترین شکل ممکن از بین می روند. منظورم از ضعیف بودن این است که از نظر بدنی و روانی ضعیف باشی.
یا بیماری هایی که در بدنت رشد می کنند از بین ات می برند یا از نظر روانی، آنقدر ضعیف هستی که گرفتار انواع بیماری های
دانلود فیلم Crip Camp 2020
کیفیت : WEB-DL 720p
ژانر : مستند
کارگردان : James Lebrecht, Nicole Newnham
ستارگان : Dennis Billups, James Lebrecht, Judith Heumann, Larry Allison
سال : 2020
کشور : آمریکا
سازندگان : James Lebrecht,Nicole Newnham
مدت زمان : 1 ساعت و 46 دقیقه
پایین جاده "وود استاک"، انقلابی در اردوگاه تابستانی برای نوجوانان معلول شکوفا شد و زندگی آنها را تغییر داد و حرکتی برجسته را روشن کرد ...
ادامه مطلب
گوشت بعد از ذبح کردن و تکه تکه کردن حتما باید شسته بشود.قبل از پختن گوشت بهتر است آنرا تکه تکه کرد و مدتی در آب خیس کرد تا بماند سپس آنرا شست و استفاده کرد.در روایت آمده است:مَرَّ أَخِی‌ عِیسَى‌ ع بِمَدِینَةٍ وَ إِذَا وُجُوهُهُمْ صُفْرٌ وَ عُیُونُهُمْ زُرْقٌ فَصَاحُوا إِلَیْهِ وَ شَکَوْا مَا بِهِمْ مِنَ الْعِلَلِ فَقَالَ دَوَاؤُهُ مَعَکُمْ أَنْتُمْ إِذَا أَکَلْتُمُ اللَّحْمَ طَبَخْتُمُوهُ غَیْرَ مَغْسُولٍ وَ لَیْسَ شَیْ‌ءٌ یَخْرُجُ
MSC Poesia
ترکیب ساختار سنتی با طراحی فوق العاده مدرن محیطی را بوجود آورده که باعث تعجب هر مسافری خواهد شد.
زمین تنیس ، مین گلف، باشگاه بدنسازی ، زمین بسکتبال در کنار اسپای فوق العاده با اتاق بخار ، سونا وماساژ آرامشی وصف نشدنی در اختیار شما قرار میدهد. غذاهای ارائه شده در کشتی از سراسر دنیا تهیه شده‌اند. تمامی غذاهای کشتی توسط سرآشپزهای حرفه‌‌ای تهیه شده‌اند تا بهترین‌ها را برای شما به ارمغان بیاورند.

می‌توانید در لیست سفرهای دریایی اطل
Military.comایالت آیداهو چندین مزیت قدیمی را ارایه می‌دهد . این صفحه آن‌ها را توضیح می‌دهد .فواید عالی مسکن :سه خانه قدیمی در آیداهو وجود دارد : بویزی ، Lewiston ، و Pocatello .متقاضیان ممکن است به سربازان زمان صلح یا زمان جنگ باشند و سربازان قدیمی جنگ وضعیت پذیرش اولویت را حفظ کنند . متقاضیان باید تحت شرایط شرافتمندانه اخراج شده و یکی از ساکنان آیداهو باشند . متقاضیان باید به عنوان نتیجه‌ای از سن ، بیماری ، و یا معلولیت در نظر گرفته شوند و باید برای مزایا
نام فیلم: محبوب – Saajan ژانر: درام، عاشقانه، موزیکال کارگردان: Lawrence D’Souza ستارگان: Sanjay Dutt, Madhuri Dixit, Salman Khan محصول کشور: هند سال انتشار: 1991 امتیاز: 7.3 از 10 مدت زمان: 3:01:18 زبان: دوبله فارسی + زبان اصلی کیفیت: DVDRip 720p حجم: 1.46 گیگابایت خلاصه داستان: عمن پسری فقیر، معلول و یتیمی است که از کودکی با آکاش دوستی صمیمی دارند و به همین دلیل پدر و مادر آکاش عمن را به فرزندی قبول میکنند، پس از گذشت چند سال عمن و آکاش هردو به یک دختر علاقمند میشوند و….

ادامه مطلب
نام فیلم: محبوب – Saajan ژانر: درام، عاشقانه، موزیکال کارگردان: Lawrence D’Souza ستارگان: Sanjay Dutt, Madhuri Dixit, Salman Khan محصول کشور: هند سال انتشار: 1991 امتیاز: 7.3 از 10 مدت زمان: 3:01:18 زبان: دوبله فارسی + زبان اصلی کیفیت: DVDRip 720p حجم: 1.46 گیگابایت خلاصه داستان: عمن پسری فقیر، معلول و یتیمی است که از کودکی با آکاش دوستی صمیمی دارند و به همین دلیل پدر و مادر آکاش عمن را به فرزندی قبول میکنند، پس از گذشت چند سال عمن و آکاش هردو به یک دختر علاقمند میشوند و….
ادامه مطلب

دلیل بیگ بنگ چه بوده است؟ نخستین جاندار را که آفریده؟ چرا یک چیز نمیتواند از ناچیز پدید آید؟بسیاری از افراد این پرسش را بیان می­کنند و حتی ما را محکوم می­کنند که تلاش در فرار کردن از پاسخ به این پرسشها را داریم، در اینجا کوشش شده است تا پاسخ مناسبی به این پرسشها داده شود. شاید بتوان این پرسش را از بنیادیترین پرسشهایی که به خداباوری یا خداناباوری افراد می ­انجامد دانست.اینکه علت بیگ بنگ چیست و نخستین ذره را چه کسی آفریده و سایر پرسشها بر م
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، محققان دانشگاه تافتس آمریکاعنوان می کنند سالمندانی که مقادیر کم مواد خوراکی سرشار از فلاوونوئیدها نظیر انواع توت ها، سیبو چای مصرف می کنند، دو تا چهار موافق افراد با استفاده بالاتر این مواد خوراکی، با احتمال ابتلا بهبیماری آلزایمر و نیستی عقل های دیگر در طول ۲۰ سال مواجه هستند. محققان در این مطالعه، ۲۸۰۰ بی همتا ۵۰ سال به بلندی را از لحاظ بستگی طولانی مدت بین استفاده مواد خوراکی حاوی فلاوون
همیشه دلم میخواست یه جوری خودم رو شاد کنم، دلم میخواست زندگی کنم اما نشد که نشد!!!
بگذریم از خودم بگم؛ اسمم بهنامه، چند روز دیگه 24 ساله میشم و باز هم یه سال دیگه گذشت،  کاش هیچ وقت 25 ساله نشم، زندگیم کوتاه بشه.
خیلی ها میان اینجا از زندگی شون میگن، از مشکلات و ...، خواستم منه خسته هم کمی بگم حال داشتی بخون فقط 5 دقیقه وقتت رو میگیره، اگه هم نداشتی مهم نیست کلا زندگی مهم نیست.
معلولم، دیستروفی( هر چقدر که زمان میگذره ضعیف تر میشی، تا کاملا کل ماهیچه
سلام خدمت کاربران خانواده برتر
من یه دختر ۱۹ ساله هستم که پوست چرب و مستعد آکنه و جوش دارم (چربی پوست رو از پدرم به ارث بردم)، دکتر متخصص هم رفتم که متاسفانه فایده ای نداشت، هیچ تغییری تو پوست صورتم ایجاد نشد.
از روش های دیگه ای هم استفاده میکنم مثل میکرودرم ابریژن و فیشیال و پاکسازی پوست. یه عالمه پاک کننده و تونر و کرم و ژل هم دارم که اکثرا گیاهی هستن. لکه های قدیمی صورتم تا حدودی از بین رفتن ولی مشکل من اینه که جوش میزنم و بعد از مدتی که اون جو
شهردار منطقه 19 از نصب  12 آسانسور در سطح منطقه به منظور سهولت تردد معلولین و افراد کم توان خبر داد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه در تشریح اقدامات اجرایی روز جهانی معلولین به احداث آسانسور در ساختمان های فاقد این امکانات اشاره کرد و گفت: طی بررسی های انجام شده 12 ساختمان فاقد آسانسور شناسایی شده اند که تجهیز آنها با هدف سهولت تردد افراد کم توان و پاسخ به نیاز آنها  در دستور کار اجرایی این منطقه قرار گرفته است.وی
بوسیله گزارش همشهری آنلاین صادق جوانمرد، کارشناس مسائل اقتصادی، داخل گفت وگو با جماعت خبرنگاران جوان، داخل خصوص شرایط بازار تنخواه تو سال ۹۹ اظهار کرد: دلایل زیادی هستند که  می توانند روی بورس معلول بگذارند و ما نمی توانیم پیش دماغ طاسی داشته باشیم  اما اساسی ترین  مسئله ای که هم اکنون با آن مواجه هستیم  ویروس کرونا است که اقتصاد جهان را دون تأثیر خود  قرار داده  و مشکلات اقتصادی را بخاطر کشورهای متنوع به همراه داشته است. او امتداد داد: ع

از عسل مى‌توان به عنوان یک ماده ضدعفونى‌کننده‌ى زخم‌ها به ویژه زخم‌هاى دهان و گلو استفاده کرد. این خاصیت عسل معلول وجود چهار عامل ضدعفونى‌کننده فوق‌الذکر در عسل است.
این خاصیت در گل‌ها و داروهاى حیات‌بخش نهفته است که هنوز معلومات ما با اطلاعات وسیعى که از داروهاى گیاهى داریم نسبت به آن ناچیز است، جالب این که دانشمندان از طریق تجربه به این حقیقت رسیده‌اند که زنبوران به هنگام ساختن عسل آن چنان ماهرانه عمل مى‌کنند که به سراغ تمام گی
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از بلومبرگ، شریک شدن پترا دایاموندز یک سنگ آبی ۲۰ قیراطی را بوسیله مبلغ حدود ۱۵ میلیون دلار فروخت. این لوزی در سپتامبر در معدن کولینان که برای تولید عقل های قیمتی از جمله سرتیز های به کار رفته در جواهر کلاه سلطنتی انگلیس نامی شد، کشف شد. لوزی های آبی رنگ از جمله پر پشت ترین سنگ های جهان هستند و این لوزی به مقدار ۷۴۱ هزار دلار بوسیله ازای هر قیراط فروخته شد. سرقت عجیب بلور ۵۰ قیراطی در توکیو هجوم جویندگان الم
به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: اپیدمی ویرووس کرونا باعث شد موزه لوور پاریس تعطیل شود.  و کارکنان و مسئولان این موزه که از آثار هنری نگهداری می کردند، از ترس آلوده شدن به این ویروس، کفش را تعطیل کردند و از پذیرش بازدیدکنندگان سر باز زدند. یکی از کارمندان ملکی لوور می گوید: «ما متجاوز نگران هستیم؛ چرا که از همه جای دنیا بازدیدکننده داریم. مخاطره متجاوز بسیار زیاد است. اگرچه هنوز هیچگاه گونه علائمی از این ویروس تو م
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

نمونه ای از ربات های کنترلی به منظور کمک به معلولین که توانایی جابجایی و جرکت فرد معلول در محیط را برای او امکان پذیر می کند.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها